کربوکسی تراپی چیست؟

سفید کردن واژن در تهران
مهر ۳۰, ۱۳۹۷
مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی
مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی
آذر ۵, ۱۳۹۷
کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی Therapy Carboxy نوعی عمل سریع و فوری برای درمان برخی مشکلات پوستی مانند رفع چین و چروک، درمان سیاهی و گودی زیر چشم ها، درمان و نابودی ترک های پوستی و سایر مشکلات و بیماری هاست؛ و اما برای اینکه به صورتی کاملتر بدانیم کربوکسی تراپی چیست؟ باید موارد بیشتری را توضیح داد.

 

 

کربوکسی تراپی چیست؟

 

 

کروبوکسی تراپی در واقع تزریق گاز دی اکسید کربن توسط دستگاه به زیر پوست ناحیۀ مورد نظر است تا با این شیوه، درمان عارضه انجام پذیرد. حال این درمان توسط گاز چگونه امکان پذیر است؟ پس از تزریق گاز دی اکسید کربن به زیر پوست، در آن ناحیه کمبود اکسیژنِ شدیدی ایجاد می شود که بدن برای رفع این کمبود، مقدار خونِ بیشتری را ارسال می کند که همین امر سبب بهبودی سریع‌تر مشکل پوستی خواهد شد پس کربوکسی تراپی چیست؟ تا اینجای کار به خوبی پاسخ داده شد.

اکنون ببینیم منشأ و خاستگاه ابتدایی این شیوۀ درمانی بسیار مهم و البته جدید از کجا و کی بوده است؟ فرانسوی ها در حدود ۹۰ سال قبل و در دهۀ ۱۹۳۰ به صورت اتفاقی متوجه شدند آب استخرهایی که بیش از حد دارای دی اکسید کربن است می تواند سرعت بهبود و ترمیم بسیاری از زخم ها و مشکلات پوستی را افزایش دهد. همین امر سبب رخنۀ این شیوۀ درمانی به علم پزشکی آن هم به تدریج شد. سؤال کربوکسی تراپی چیست؟ را در واقع باید با پیشینه ای ۹۰ ساله بررسی و پاسخ داد!

در این شیوه با تنظیم دستگاه توسط پزشک مقدار مناسبی از گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود که این تزریق پس از انجام شدن، سبب تورم در همان ناحیه شده و نهایتاً پس از ۱۰ دقیقه جذب و فروکش می کند.

در برخی درمان ها به شیوۀ کربوکسی تراپی مانند درمان بافت چربی موضعی و سلولیت، می بایستی مقدار بیشتری گاز دی کسید کربن به قسمت مورد نظر تزریق شود که همین امر سبب احساس فشار بیشتر و کشش در همان قسمت می شود اما این حالت نیز پس از چندین دقیقه به سرعت رفع و فرآیند درمان به خوبی کامل می شود.

در واقع با این توضیحات، سؤال کربوکسی تراپی چیست؟ تا حد زیادی پاسخ داده شد!

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button