نکات مهم قبل از بارداری برای مردان

مراقبت های دوران بارداری
مراقبت های دوران بارداری
آذر ۲۱, ۱۳۹۶
تغذیه در دوران بارداری
تغذیه در دوران بارداری
آذر ۲۵, ۱۳۹۶
نکات مهم قبل از بارداری برای مردان

نکات مهم قبل از بارداری برای مردان

نکات مهم قبل از بارداری برای مردان : مراقبت های قبل از بارداری برای خانم ها امری طبیعی است اما آیا می دانستید که قبل از بارداری آقایان نیز نیاز به مراقبت دارند؟ به همین دلیل ما در این مقاله درباره این موضوع می پردازیم تا شما عزیزان اطلاعات کافی برای باردار شدن را داشته باشید.

آقایان به عنوان پدر فرزند نقش و مسئولیت مهمی در سلامت فرزند و همسر خود دارند و فراموش نکنند که نصف ژن های فرزند از پدر به ارث برده می شود، به همین دلیل برای این که فرزندی سالم داشته باشید لازم است به این نکات و مراقبت ها توجه کنید.

 

نکات مهم قبل از بارداری برای مردان

 

مصرف ویتامین ها و مواد معدنی

  • مصرف این مواد تنها مخصوص خانم ها نمی باشد بلکه آقایان برای این که اسپرم های سالمی داشته باشند لازم است به اندازه کافی از ویتامین B 12 ،  C ، E استفاده کنند.
  • مصرف زینک موجب نگه داشته شدن هورمون تستوسترون به اندازه کافی و افزایش تولید اسپرم و همچنین قدرت تحرک آن ها می شود.
  • همراه با مصرف این موارد سعی کنید رژیم غذایی سالمی داشته باشید و از مصرف غذا هایی چون غذا های پرچرب و سرخ کردنی ها پرهیز کنید.

وجود عوامل خطر ساز در محیط کار

  • طبق بیانیه موسسه بین المللی امنیت و سلامت شغلی، برخی از مواد بر روی تولید اسپرم ها اثرات منفی می گذارد که این مواد شامل : کود های شیمیایی، سرب، نیکل، جیوه، کروم، برخی مواد پتروشیمی، بنزن، اشعه ایکس و … می باشند.
  • این موارد علاوه بر این که برای آقایان مناسب نیست موجب سقط جنین خانم ها نیز می شود به همین دلیل محیط کاری مناسبی برای خود انتخاب کنید تا در این دوران با مشکل مواجه نشوید.

تاثیر مصرف برخی دارو ها در بارداری

بهترین کار این است که برای مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید، زیرا استفاده برخی دارو ها بدون نسخه پزشک می تواند بر روی تعداد اسپرم ها و بارداری اثر منفی بگذارد.

انجام برخی ورزش ها و تاثیرات آن ها در باردرای

بعضی از ورزش ها یا فعالیت ها هستند که تاثیر بسزایی بر روی باروری آقایان دارند که از مهم ترین آن ها دوچرخه سواری می باشد. این ورزش دمای بیضه ها را افزایش می دهد و به تولید اسپرم ها آسیب وارد می کند.

با رعایت کردن موارد گفته شده می توانید به بهترین نتایج برسید.

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button