نشانه های یائسگی زود هنگام

یائسگی زود هنگام
یائسگی زود هنگام
آبان ۲۵, ۱۳۹۶
چه موقع برداشتن رحم لازم است
چه موقع برداشتن رحم لازم است
آبان ۲۹, ۱۳۹۶
نشانه های یائسگی زود هنگام

نشانه های یائسگی زود هنگام

نشانه های یائسگی زود هنگام : معمولا یائسگی در سن ۵۱ سالگی اتفاق می افتد اما در اثر عوامل متفاوت مانند عوامل ژنتیکی یا بیماری یا عمل های جراحی در برخی زود تر اتفاق بی افتد.

 

نشانه های یائسگی زود هنگام

 

نشانه های یائسگی زود هنگام

در این مقاله برخی از نشانه های یائسگی را به اطلاع شما عزیزان می رسانیم.

خشکی واژن

مشکل خشکی واژن یکی از دغدغه های به وجود آمده پس از یائسگی زود هنگام است، زیرا این موضوع بر روی زندگی زناشویی خانم ها تاثیر بسیاری می گذارد.

میزان هورمون استروژن کم می شود و واژن رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد به گونه ای که همانند سابق حالت لغزندگی ندارد، به همین دلیل ممکن است خانم ها هنگام برقراری ارتباط زناشویی دچار مشکل شوند.

کاهش میل جنسی

کم شدن میل جنسی همیشه نشان دهنده بروز یائسگی زود هنگام نمی باشد، زیرا چون میل جنسی به عوامل متعددی بستگی دارد.

با این وجود هنگامی که کاهش میل جنسی به یکباره و بدون دلیل مشخصی اتفاق می افتد احتمالا به تغییرات هورمونی زیادی مرتبط می شود که یائسگی را به همراه دارد.

عفونت های ادراری

بروز عفونت ادراری در خانم ها امری طبیعی می باشد، اما افزایش عفونت های ادراری می تواند یکی از نخستین نشانه های یائسگی زود هنگام باشد.

برهم خوردن تعادل pH ناحیه تناسلی موجب ایجاد محیطی می گردد که شرایط را برای تکثیر باکتری ها فراهم می کند. این مسئله نیز به افزایش خطر عفونت مثانه منجر می گردد.

در یائسگی زود هنگام دستگاه ایمنی نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و این مسئله موجب می شود که توانایی بدن در مقابله با ویروس ها و باکتری ها و دیگر عوامل عفونت زا کم شود.

تغییرات خلقی

تحریک پذیری، تغییرات ناگهانی در خلق و خوی، مشکل تمرکز کردن از دیگر عوارضی است که در بروز یائسگی زود هنگام نقش دارد. اختلالات هورمونی به وجود آمده، سیستم عصبی خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب ایجاد تغییرات جدی در خلق و خوی آن ها می گردد.

کاهش تراکم استخوان

با کاهش میزان استروژن تغییرات جدی مثل کاهش تراکم استخوان نیز ایجاد می گردد که باید به آن توجه بسیاری داشت.

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button