قاعدگی سنگین

آیا استحمام در دوران قاعدگی مضر است
آیا استحمام در دوران قاعدگی مضر است
آبان ۲۰, ۱۳۹۶
تسکین درد در روند زایمان طبیعی
تسکین درد در روند زایمان طبیعی
آبان ۲۲, ۱۳۹۶
قاعدگی سنگین

قاعدگی سنگین

قاعدگی سنگین : تمامی دوره های قاعدگی افراد شرایطی همانند یکدیگر  ندارند،عده ای از بانوان قاعدگی های سنگین ‌تری را تجربه می کنند. این مساله نباید در ابتدا موجب نگرانی شما شود، اما در برخی مواقع ممکن است مسئله ای باعث تغییر در قاعدگی های شما شده باشد. در صورت تداوم قاعدگی های سنگین که حالت عادی ندارند باید با پزشک زنان صحبت کنید.

 

قاعدگی سنگین

 

قرص های ضدبارداری

می دانید که قرص های ضدبارداری هورمونی اغلب دوره های قاعدگی را تنظیم و آن را سبک ‌تر می کنند، به همین دلیل منطقی است که با تغییر آن ها یا استفاده از قرص های غیر هورمونی یا قطع مصرف آن ها، به طور کامل با قاعدگی های سنگین‌ تر روبه رو شوید.

مرحله پیش از یائسگی

اغلب خانم های جوان ممکن است خود را واجد شرایط قرار گرفتن در این دسته ندانند، اما مرحله قبل از قاعدگی مدت زمان ۱۰ _ ۴ ماه است که به یائسگی ختم می گردد. این موضوع می تواند حتی برای خانم هایی که ۳۰ سال دارند نیز اتفاق بی افتد.

شما نمی توانید زمان دقیق یائسگی را پیش بینی کنید، اما تغییرات قاعدگی نخستین نشانه از تغییرات مرتبط با یائسگی محسوب می شوند.

داروهای ضد انعقاد خون

داروهای ضد انعقاد خون که بیشتر به عنوان رقیق کننده های خون مصرف می شوند، برای کمک به تجزیه لخته های خون خطرناک نیز تجویز می شوند.

اگر از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده می کنید، این دارو ها به جریان خون کمک می کنند به همین دلیل خطر حمله قلبی یا سکته مغزی در شما کاهش پیدا می کند، اما مصرف این دارو ها این امکان را ایجاد می کند که خون به صورت آزادانه به سمت پایین حرکت کند.

فیبروئید رحمی

فیبروئیدهای رحمی، تومورهای غیر سرطانی کوچکی می باشند که در رحم رشد می کنند و در شرایطی امکان دارد ترسناک به نظر برسند، اما مواردی بسیار شایع‌تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید.

یکی از علائم اصلی فیبروئید رحمی، خونریزی های سنگین می باشد که برخی مواقع با لخته های خون یا خونریزی بین دوره های قاعدگی همراه است، افرادی که این علائم را دارند باید برای بررسی دقیق به پزشک زنان مراجعه نمایند.

درمان فیبروئید رحمی برخی مواقع می تواند به سادگی استفاده از قرص ضد بارداری یا داروهای دیگر باشد.

برای اطلاع از درمان طولانی شدن پریود ، پریود بیش از ده روز ، علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی با ما همراه باشید.

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button