علل التهاب واژن

دلایل یائسگی زودرس
دلایل یائسگی زودرس
دی ۱۳, ۱۳۹۶
بارداری خارج از رحم
بارداری خارج از رحم
دی ۲۵, ۱۳۹۶
علل التهاب واژن

علل التهاب واژن

علل التهاب واژن : التهاب یا عفونت پوشش داخلی واژن، واژینیت نام دارد. ممکن است، این بیماری گستردگی بیشتری داشته و ناحیه تناسلی خارجی را نیز درگیر خود کند. در این مقاله تلاش شده است که اطلاعات سودبخش و مفیدی در حوزه ی این بیماری رایج بین خانم ها به شما عزیزان ارائه شود.

 

علل التهاب واژن

 

بر طبق آمار گرفته شده، به طور تقریبی ۷۵% از زنان در رده سنی بزرگسالان حداقل یک بار در طول عمر خود به عفونت و التهاب واژینیت گرفتار می شوند. التهاب واژن عاملی برای تحریک و خارش واژن و ترشح همراه با بوی بد آن می باشد.  به منظور درمان بهتر و سریع تر و همین طور بدون عارضه ی این بیماری، پیشنهاد ما تنظیم جلسات درمانی با دکتر فاطمه خانی زاده، جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی، می باشد.

اگر تناسب رشد باکتری های خوب موجود در واژن به اسم باکتری های لاکتوباسیلوس، در مقایسه با رشد باکتری های بد واژن کمتر باشد، واژینوز باکتریال رخ می دهد..

مقاربت جنسی

در اثر مقاربت جنسی نوعی باکتری به نام تریکوموناس واژینالیس، از فرد آلوده به واژن زن منتقل یافته و مسبب واژینیت و بیماری مقاربتی به نام تریکوموناسیس خواهد شد.

پیدا کردن آلرژی به بعضی محصولات

مصرف انواع اسپری های واژن، دوش های مهبلی، صابون معطر و شاید محصولات اسپرم کش روی مخاط مهبل تئاثیر گذاشته و خارش و سوزش آن را به همراه دارد.

وقوع تغییرات هورمونی در زمان یائسگی، نازک شدن پوشش واژن را در پی خواهد داشت، در نتیجه احتمال ابتلا به واژینیت را بیشتر خواهد کرد. به منظور آگاهی از انواع دیگر التهاب و عفونت واژن به دیگر مقالات ما مراجعه فرمایید

علائم التهاب واژن به چه صورت می باشند؟

ایجاد تغییراتی در رنگ و بوی ترشحات واژن و احساس درد هنگام مقاربت و ادرار کردن، خارش و سوزش در همه ی حالات فرد حتی زمان استراحت، از نشانه هایی است که با مشاهده ی آن ها باید به متخصص مربوطه مراجعه شود. طی عفونت واژینوز باکتریال رنگ ترشح مایل به خاکستری و سفید خواهد شد. در عفونت تریکوموناس رنگ این ترشحات به زرد مایل به سبز تغییر رنگ می دهد.

درمان بیماری

دوره و نوع درمان واژینیت بسته به نوع عفونت واژن می باشد. برای مثال در واژینیت آلرژیک با قطع مصرف عامل محرک، واژینیت درمان خواهد شد. درمان انواع دیگر التهاب واژن با مراجعه به پزشک و تجویز داروهای خوراکی و انواع ژل ها و کرم های موضعی صورت می گیرد. در بعضی شرایط روش های درمانی خانگی مثل استفاده از سرکه، مصرف ماست و… تجویز می گردد.

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button