دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم

جراحی لابیاپلاستی
جراحی لابیاپلاستی
آذر ۱۴, ۱۳۹۶
مراقبت های دوران بارداری
مراقبت های دوران بارداری
آذر ۲۱, ۱۳۹۶
دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم

دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم

دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم

دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم : یکی از دلایلی که موجب می شود برخی خانم ها برای خارج کردن رحم اقدام کنند سرطان دهانه رحم یا تخمدان ها می باشد، یکی دیگر از دلایلی که موجب این امر می شود بیماری اندومتریوز می باشد که این عارضه در بافت داخلی رحم در لگن، تخمدان ها، لوله ها و روده ها گسترش می یابد و موجب ایجاد درد های شدیدی می شود که این درد در چند روز قبل از قائدگی بیشتر است.

 

دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم

دلایل اصلی برداشتن و خارج کردن رحم

 

دلایل اصلی برداشتن رحم

برخی از افراد تصور می کنند با برداشتن رحم میل جنسی شان کاهش می یابد در صورتی که این گونه نمی باشد و خارج کردن رحم هیچ گونه تاثیری بر روی میل جنسی افراد ندارد.

یکی از مواردی که موجب می شود افراد به برداشتن رحم روی آورند درد های شدید دوران قائدگی می باشد که با هیچ گونه درمان دارویی تسکین نمی یابند.

عفونت های لنگی شدید که موجب به وجود آمدن آبسه در تخمدان میگردد، در مواردی که توسط آنتی بیوتیک نتوان جان بیمار را نجات داد، باید از جراحی برای درمان این مشکل استفاده کنیم.

یکی دیگر از بیماری های رحمی، آدنومیوز می باشد. این بیماری موجب می شود که خانم های میان سال در دوران قائدگی خود درد و خونریزی طولانی مدتی داشته باشند، این بیماری درمان دارویی ندارد به همین دلیل راه درمان آن تنها برداشتن رحم است.

در برخی مواقع اورژانسی مانند خونریزی های بسیار پس از زایمان، پزشک مجبور است جهت کنترل خونریزی و نجات مادر راه خارج کردن رحم را انتخاب کند.

مهم ترین شیوه های برداشتن رحم کدام ها هستند؟

از سه روش می توان جراحی برداشتن رحم را انجام داد، در روش اول از راه شکم و توسط برش های ویژه ای انجام می شود، در روش دوم از طریق واژن و بدون برش های شکمی انجام می گیرد،  روش سوم نیز لاپاراسکوپی یا به عبارت دیگر جراحی با حداقل برش می باشد که مزیت های ویژه ای به همراه  دارد.

بعد از اقدام به جراحی چه مراقبت هایی ضروری است؟

عموما دستورات لازم پس از این جراحی توسط جراح به شما داده می شود که ما برخی از آن ها را در این مقاله شرح می دهیم.

  • دارو هایی که جراح برای شما تجویز کرده است را حتما مصرف کنید.
  • مراقبت های لازم را برای جلوگیری از رسیدن آب به محل جراحی انجام دهید.
  • بهتر است به مدت ۳ روز پانسمان بر روی زخم بماند و پس از آن به صورت ایستاده دوش بگیرید و ترجیحا محل جراحی را با شامپو بچه شستشو دهید و بعد از آن با سشوار خشک نمایید.
  • بین ۱۰ _ ۷ روز پس از جراحی به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button