جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی دکتر فاطمه خانی زاده
عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی
مهر ۱۰, ۱۳۹۶
مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
مهر ۱۵, ۱۳۹۶
جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست

جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست

جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست : به عمل زیبایی جهت سفت کردن واژن هایی که به دلیل زایمان های بسیار یا افزایش سن گشاد شده اند جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی گفته می شود . این نوع جراحی امروزه جزو محبوب ترین جراحی ها برای بانوان به حساب می آید.

در گذشته های نه چندان دور، حتی تصور چنین عمل هایی هم در ذهن بسیاری از بانوانی که دچار این عارضه بودند وجود نداشت. آنها می بایستی مانند سایر بانوان با همین مشکل تا آخر عمر زندگی می کردند چون پیشرفت های علمی و پزشکی در حد امروز نبود. اما امروزه این مشکل توسط جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی به صورت کامل و بسیار راحت و بی دردسر قابل انجام است.

 

جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست

 

لابیاپلاستی یا همان هم اندازه کردن اندازۀ لب های آلت تناسلی، جراحی پلاستیک بر روی لب های آلت تناسلی می باشد که هم می تواند به تنهایی و برای رفع معضل زنانه انجام شود و هم با کمک واژِینوپلاستی انجام گیرد. این جراحی در همه یکسان نیست و در هر فردی متفاوت خواهد بود. برای این که از واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی استفاده کنید ابتدا باید از تفاوت بین این دو آگاهی داشته باشید.

جراحی ترمیمی، عملکرد یک عضو از بدن را تقویت می کند در صورتی که جراحی پلاستیک موجب بهبود بخشیدن به زیبایی آناتومی بدن می باشد، به طور مثال جراحی بینی را در نظر بگیرید، جراح می تواند حفره های داخلی بینی را بهبود بخشد و وضعیت تنفسی بیمار را بازسازی کند و جهت بهبود در ظاهر، شکل آن را تغییر دهد.

جراحی های مربوط به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

این روزها واژینوپلاستی جزو جراحی های زیبایی جهت جوانسازی واژن می باشد که با توجه به پیشرفت های خیره کننده علم پزشکی در سال های اخیر و وارد شدن انواع دستگاه های کمکی به این عرصه از جمله دستگاه های لیزر و… بسیار جدید، کار در این زمینه را هم راحت تر کرده و هم البته تخصصی تر.

اندام های تناسلی خانم ها از جهت آناتومی بدون عیب هستند و هیچ گونه شکل مشخص شده ای ندارند. این اندام در تمامی بانوان تقریبا بدون ایراد است اما به هر حال ممکن است در دیگر خانم ها، کمی از نظر ظاهری و یا حتی داخلی دچار ایرادات جزئی باشد که توسط جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی تمامی این عوارض و مشکلات به راحتی قابل رفع و درمان هستند.

توصیه هایی درباره انجام جراحی زیبایی در خانم ها

ابتدا باید بدانید هیچ مشکلی آن قدر مهم نیست که تمامی زندگی فرد را دچار اختلال کند. امروزه برای هر دردی، درمانی وجود دارد و معمولا بیماری و دردِ بدون راه حل وجود ندارد، پس چنانچه دارای مشکلات یا عوارضی در دستگاه تناسلی خود هستید، تصور نکنید دنیا به آخر رسیده! این فقط یک مشکل کوچک و بسیار ساده در اندام تناسلی شماست و به راحتی و در کمتر از یکی دو ساعت رفع می شود، پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

یکی دیگر از توصیه های مهم برای خانم ها جهت انجام جراحی زیبایی واژن این است که قبل از انجام این نوع جراحی حتما با جراح خود مشورت کنید.

توصیه ای دیگر برای انجام این جراحی رژیم غذایی پس از جراحی می باشد.

خوب است پس از جراحی بیشتر از مایعات استفاده کنید تا کمتر دچار یبوست شوید زیرا این امر موجب افزایش درد در ناحیه تناسلی تان می شود.

توصیه ای دیگر، بهتر است در روز از ژل خانم ها جهت شستشو محل درمان شده استفاده کنید، سپس محل مورد نظر را خشک کنید.

اگر پس از گذشت ۱ ماه همچنان احساس درد داشتید حتما به پزشک تان مراجعه کنید.

هزینه 

هزینه جراحی لابیاپلاستی به چند عامل بستگی دارد:

۱- بیمارستان یا کلینیکی که قرار است عمل در آن انجام شود

۲- متخصصی که عمل لابیاپلاستی را انجام می دهد

۳- هزینه های جانبی مانند حق ویزیت، داروها و…

اما قیمتی که به صورت میانگین می توان برای انجام این عمل ترمیمی و زیبایی اعلام کرد چیزی بین ۱۵۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰۰ تومان برای جراحی لابیاپلاستی می باشد.

نکته: برخی تمایل دارند برای انجام جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی و یا فقط همین عمل جراحی لابیاپلاستی از کمک بیمه های درمانی استفاده کنند اما متاسفانه اکثر بیمه ها عمل هایی مانند واژینوپلاستی و لابیاپلاستی و … را به دلیل این که جزو عمل های زیبایی می باشند پوشش نمی دهند.

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button