برداشتن رحم در سن پایین

نشانه های نازایی در زنان
نشانه های نازایی در زنان
آذر ۷, ۱۳۹۶
جراحی زيبايی واژن
جراحی زيبايی واژن
آذر ۱۱, ۱۳۹۶
برداشتن رحم در سن پایین

برداشتن رحم در سن پایین

برداشتن رحم در سن پایین : برداشتن رحم در زنان که به آن عمل هیسترکتومی نیز می گویند، روشی می باشد که قسمتی از رحم یک زن یا تمام آن با عمل جراحی برداشته می شود. هیسترکتومی پس از سزارین، معروف ترین جراحی زنان می باشد به صورتی که در ایالات متحده آمریکا هر سال ۶۰۰ هزار زن هیسترکتومی می شوند.

اولین باری که یک خانم برای جراحی برداشتن رحم اقدام کرد ۵۰۰ سال قبل از میلاد بود به مبتکر این نوع عمل، هیپوکرات ها گفته می شود. از آن زمان تا به امروز، جراحی هیسترکتومی یا به عبارت دیگر درآوردن رحم، پس از سزارین جزو عمل های رایج جراحی در سراسر دنیا بوده است.

 

برداشتن رحم در سن پایین

 

با برداشتن رحم میل جنسی از بین می رود؟

یکی از اصلی ترین نگرانی هایی که خانم ها درباره ی برداشتن رحمشان دارند این می باشد که میل جنسی شان کم شود و این مسئله روی زندگی زناشویی شان تاثیر بگذارد. در حالی که واقعیت چیز دیگری است، در بیشتر موارد جراحی های هیسترکتومی، با برداشتن رحم نه میل جنسی فرد کم می شود و نه قدرت ارضای جنسی آن ها پایین می آید.

اما اگر در طی عمل جراحی، علاوه بر رحم تخمدان ها نیز برداشته شوند، فرد تا حدی دچار خشکی واژن می شود، زیرا ترشح هورمون های تخمدانی در بدن او کم می شود. این وضعیت ممکن است روی توانایی جنسی فرد اثر بگذارد که با هورمون درمانی و استفاده از ترکیبات روان کننده می توان این مشکل را برطرف کرد.

انواع جراحی های برداشتن رحم

جراحی برداشتن رحم کامل : در این نوع جراحی تخمدان ها دست نخورده باقی می مانند و تنها رحم و گردن رحم برداشته می شود.

جراحی تخمدان و لوله های رحم : در این نوع جراحی برداشتن رحم، گردن رحم، رحم، لوله های رحم،هر دو تخمدان برداشته می شوند.

برداشتن رحم به روش ورتهایم : این جراحی برداشتن رحم قسمت بالای مهبل، گردن رحم، رحم، غدد لنفاوی موضعی و تخمدان ها برداشته می شوند .

هزینه عمل برداشتن رحم

برای این که از این هزینه آگاهی پیدا کنید بهتر است با شماره هایی که در سایت وجود دارد تماس بگیرید و یک وقت مشاوره با خانم دکتر فاطمه خانی زاده هماهنگ کنید. در این جلسه تمامی اطلاعات و هزینه درباره ی این جراحی را به دست می آورید.

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button