آمادگی لازم برای باردار شدن

تزریق چربی به واژن
تزریق چربی به واژن
دی ۴, ۱۳۹۶
مراقبت های بارداری
دی ۹, ۱۳۹۶
آمادگی لازم برای باردار شدن

آمادگی لازم برای باردار شدن

آمادگی لازم برای باردار شدن : کسب مجموعه ایی از آمادگی های جسمانی و روانی بعد از تصمیم برای باردار شدن از جمله امور پر اهمیت می باشد. در دوران بارداری مادر به منظور رشد جنین باید از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ ذهنی سلامتی خودش را در سطح معقولی حفظ نماید. سعی بر آن است با ارائه ی این مقاله اطلاعات مفیدی درباره دوران قبل از بارداری به شما عزیزان داده شود.

 

آمادگی لازم برای باردار شدن

آمادگی لازم برای باردار شدن

 

 آمادگی برای بارداری

  • در سبک زندگی باید تغییراتی ایجاد شود. توسط پزشکی که متخصص زنان یا مامای دارای تخصص باشد، تحت نظر باشید. مطمئن باشید تنظیم جلسات درمانی مکرر با خانم دکتر فاطمه خانی زاده، جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی، برای تولد کودکی سالم، به شما عزیزان کمک خواهد کرد.
  • انجام حرکات ورزشی طبق برنامه ریزی منظم، موجب داشتن زایمان راحت و اندامی با تناسب وزن مناسب بعد از زایمان خواهد شد. پس اگر عادت به ورزش ندارید، به محض تصمیم گرفتن برای بارداری فعالیت های ورزشی خود را آغاز نمایید.
  • داشتن خواب کافی حداقل هشت ساعت در شبانه روز و چرت زدن هنگام بعد ازظهر باعث انتقال حس خوب در دوران بارداری به شما می شود. توصیه می شود خانم های باردار به هنگام خواب به منظور خون رسانی بهتر در رگی که به رحم متصل است، به پهلوی چپ بخوابند.

مواردی دیگر از آمادگی ها برای باردار شدن

  • مصرف مکمل های غذایی پیش از اقدام برای بارداری از جانب پزشک متخصص تجویز می گردد. معمولا توصیه می شود روزانه اسید فولیک به میزان۴۰۰ تا ۶۰۰ میکروگرم، ۳۰ میلی گرم آهن، ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم و ۲۰۰ میلی گرم دی ای اچ (نوعی ازامگا۳ یا اسید چرب) مصرف گردد.
  • به دلیل ترشح زیاد هورمون های استروژن و پروژسترون در زمان بارداری، احتمال به وجود آمدن بیماری های مربوط به لثه و التهاب آن وجود دارد. در نتیجه حتما در قبل از اقدام به بارداری با دندان پزشک خود در ارتباط باشید.
  • از جمله مواردی که باید در قبل از اقدام حهت بارداری از آن ها دوری جست، مصرف سیگار و داروهای غیر مجاز می باشد. به یاد داشته باشید که به هنگام مصرف سیگار، نیکوتین وارد شده به خون احتمال سقط جنین و نوزاد را هنگام تولد افزایش می دهد. داروهایی که گاها برای سرگرمی استفاده می شوند(روان گردان) و هم چنین داروهای ضد استرس، روی مغز جنین عوارض خطرناکی را بر جای گذارد. پس این گونه عادات را ترک نمایید.
  • سعی کنید قبل از بارداری کافئین را از سبد غذایی خود حذف نمایید. طبق تحقیقات ثابت شده است که مصرف بی رویه چای و قهوه و دیگر محصولات کافئین دار به سقط جنین ختم می شود. از آن جا که نکات مرتبط با دوران طلایی قبل از بارداری بسیار مهم هستند، می توانید برای آگاهی بیشتر از آن ها به مقالات بعدی ما مراجعه نمایید.

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

 

 

 

دکتر فاطمه خانی زاده
دکتر فاطمه خانی زاده
متخصص زنان و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button